Υπερηχητική Μπαρσελόνα… κέρασε τεσσάρα τη Σοσιεδάδ στο «Ανοέτα»

Δευτέρα, 22/8/2022 - 07:50

Με τον Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι να πετυχαίνει τα πρώτα του επίσημα γκολ ως παίκτης της Μπαρσελόνα, μια τρομερή ομάδα στο δεύτερο ημίχρονο πήρε σπουδαίο «διπλό» κόντρα στη Ρεάλ Σοσιεδάδ (1-4). Με μπροστάρη τον Πολωνό οι «μπλαουγκράνα» έσπασαν το… ρόδι στη φετινή La Liga και ετοιμάζονται για μεγάλα πράγματα.

Οι Καταλανοί που δείχνουν ότι όταν πάρουν «μπροστά» δεν αστειεύονται, προκάλεσαν τρόμο με την εμφάνισή τους στο δεύτερο μισό, φτάνοντας έτσι τους τέσσερις βαθμούς τη δεύτερη αγωνιστική. Από την άλλη πλευρά οι γηπεδούχοι, μετά τη νίκη την πρώτη «στροφή», γνώρισαν την ήττα και έμεινα στους τρεις βαθμούς.

Ο 34χρονος πλέον σέντερ φορ σκόραρε πριν συμπληρωθεί το πρώτο λεπτό, ξεκινώντας την... απόσβεση των 45 εκατ. ευρώ που δαπάνησαν για εκείνον. Ο Ίσακ απάντησε στο 6', όμως Ντεμπελέ (66'), Λεβαντόφσκι (68') και Φάτι (79'), διαμόρφωσαν το τελικό αποτέλεσμα.