Τριάρα... παραμονής για την Ένωση (ΦΩΤΟ & ΒΙΝΤΕΟ)

Κυριακή, 1/3/2020 - 19:55

Μεγάλη νίκη για την Ένωση απέναντι στον Ολυμπιακό για την 22η αγωνιστική και συνάμα τελευταία για την πρώτη φάση του πρωταθλήματος.

Η Ένωση πήρε τη μεγάλη νίκη χάρη στα γκολ των Σαντίκ (68', 90') και Ουντότζι (82').

Με τη νίκη αυτή η Ένωση έφτασε τους 22 βαθμούς και πλέον βγήκε από την επικίνδυνη ζώνη του υποβιβασμού ενώ ο Ολυμπιακός έμεινε στους 24 βαθμούς ενόψει των πλέι οφ.

Με τα δεδομένα που δημιουργήθηκαν οι δύο ομάδες θα συναντηθούν εκ νέου την ερχόμενη εβδομάδα για την πρώτη αγωνιστική των πλέι οφ.

Στο έβδομο λεπτό ο Βινίσιους δοκίμασε το πόδι του έξω από την περιοχή όμως η μπάλα έφυγε έξω.

Στο 17ο λεπτό ο Θεοδώρου πέρασε δύο αντιπάλους στην αντεπίθεση, μπήκε στην περιοχή και έκανε το σουτ όμως ο Βελλίδης μάζεψε την μπάλα.

Στο 28ο λεπτό ο Ριέρα έκανε το βολέ από το ύψος της περιοχής όμως η μπάλα πέρασε πάνω από τα δοκάρια του Ολυμπιακού.

Στην περιοχή ο Βα, προσπάθησε για το πλασέ, ο Κλέιμαν θα μπερδευτεί με τον Μαρμπόσα, η μπάλα στον Ψάλτη ο οποίος όμως δε μπόρεσε να νικήσει από κοντά τον τερματοφύλακα των γηπεδούχων στο 53ο λεπτό.

Η Ένωση στο 56ο λεπτό έχασε δοκάρι με τον Μπαρμπόσα ο οποίος έκανε το... ξερό σουτ όμως μπάλα δεν του έκανε το χατίρι.

Στο 67ο λεπτό ο Βαρέλα μπήκε στην περιοχή και ανατράπηκε από τον Σαμπίνια με το διαιτητή να καταλογίζει αμέσως το πέναλτι. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Σαντίκ ο οποίος έκανε το 1-0 για τους γηπεδούχους.

Στο 72ο λεπτό έγινε η μπαλιά στην περιοχής της Ένωσης με τον Αζουλάο να κάνει την κεφαλιά όμως τον Κλέιμαν να μαζεύει εύκολα.

κ

Το 2-0 για την Ένωση ήρθε στο 83ο λεπτό όταν ο Ουντότζι μπήκε στην περιοχή και κατάφερε να νικήσει τον Βελλίδη, ανεβάζοντας το δείκτη του σκορ.

Στις καθυστερήσεις ο Σαντίκ με πολύ όμορφο σουτ εντός περιοχής ολοκλήρωσε τη νίκη για τους «βυσσινί».

Ένωση Νέων Παραλίμνίου (Τσέντομιρ Γιανέφσκι): Κλέιμαν, Μουλαζίμης, Σταρόκιν, Βαρέλα (Αγκίρι 81'), Κουμής (Ουντότζι 69'), Θεοδώρου, Μπαρμπόσα, Ριέρα, Μπάλαζιτς, Μαϊσουράντζε, Σαντίκ (Αντρέου 90')

Ολυμπιακός (Πάμπος Χριστοδούλου): Βελλίδης, Ψάλτης (Κοφί 60'), Σαμπίνια, Κίκο, Οικονομίδης, Κα, Βινίσιους (Ακόστα 82'), Αζουλάο, Νάνι, Κυριάκου (Αγιτέ 76'), Ντουβεντρού