CH:6 Αθλητικά Leaderboard Desktop 728X90 d:728x90 m: 300x100

Τον εμπόδισε να γίνει... Βόλος και πήρε «διπλό» κορυφής η ΑΕΚ

Κυριακή, 24/10/2021 - 18:08
CH:10 Αθλητικά Article Desktop Ros 728X90 d:728x90 m: 300x100

Πέρασε από τον Βόλο και κάθεται στην κορυφή η ΑΕΚ!

Η «Ένωση» επικράτησε 3-1 του Βόλου στο Πανθεσσαλικό Στάδιο, σε ένα ματς με πολλά νεύρα αλλά και έναν απόλυτο πρωταγωνιστή: Τον Στίβεν Τσούμπερ, ο οποίος οδήγησε την ομάδα του στη νίκη με γκολ και δύο ασίστ.

Οι φιλοξενούμενοι -αφού είδαν στο 39' τον Ρεγκατέν να αστοχεί σε πέναλτι- πέτυχαν δύο γκολ πριν το ημίχρονο (42' Ανσαριφάρντ, 45'+3' Τσούμπερ), το οποίο ολοκληρώθηκε με πολλά νεύρα (αφορμή τα παράπονα των γηπεδούχων για μη τήρηση fair play στο 0-1). Ο Βόλος μείωσε στο 79' με τον Ρινέρ, ξυπνώντας μνήμες... Τούμπας, με τον Χατζησαφί να γράφει το τελικό 1-3.

Τραυματίστηκαν οι Πουρίτα, Άμραμπατ και Γκαρσία, με τον τελευταίο να παγώνει τους πάντες, αφού χτύπησε στον αυχένα του στις καθυστερήσεις μένοντας για ώρα στο έδαφος.

CH:6 Αθλητικά Article Above Next Article Responsive 300X100 d:0x0 m: 300x250

Στην πρώτη θέση με 16 βαθμούς, πλέον, η ΑΕΚ, που θα παραμείνει σε αυτή στην περίπτωση που ολοκληρωθεί ισόπαλο το Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ.

Στην 4η θέση με 13 πόντους ο Βόλος, ο οποίος υπέστη την πρώτη εντός έδρας απώλεια πόντων του φέτος.

CH:5 Αθλητικά Article Above News Feed Responsive 300X250 d:0x0 m: 300x250
CH:8 Αθλητικά Billboard Desktop 1000X100 d: 1000x100