«Στροφή» σε Ολυμπιακό για την ΑΕΛ, κανένα θέμα με Τόρες

Τετάρτη, 15/9/2021 - 10:00

Στο παρελθόν καλούνται να αφήσουν στην ΑΕΛ την «τεσσάρα» κόντρα στην Πάφο, καθώς ο χρόνος πιέζει, μιας και ακολουθεί ο αγώνας του Σαββάτου (18/9, 20:00) με τον Ολυμπιακό στο ΓΣΠ, για την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Η ψυχολογία στην ομάδα της Λεμεσού είναι στα ύψη μετά τη σπουδαία νίκη στο πρώτο της ματς στο πρωτάθλημα, αλλά κυρίως για την εξαιρετική εικόνα που είχε στον αγωνιστικό χώρο σε όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης.

Οι «λέοντες» είχαν να αγωνιστούν σε επίσημο παιχνίδι εδώ και ένα μήνα, ωστόσο αυτό δεν φάνηκε σε καμία περίπτωση, αφού ο Ντούσαν Κέρκεζ κατάφερε να κρατήσει τους παίκτες του σε εγρήγορση σε μια πολύ δύσκολη περίοδο, παίζοντας μάλιστα και εξαιρετικό ποδόσφαιρο.

Δεν υπάρχουν πολλά περιθώρια όμως αφού σε λίγες μέρες έρχεται άλλο παιχνίδι, με τη σκέψη να επικεντρώνεται και στον Μάνου Τόρες, ο οποίος αποχώρησε με πρόβλημα τραυματισμού στο 18ο λεπτό του αγώνα και αντικαταστάθηκε από τον Έουλερ.

Ο Ισπανός μεσοεπιθετικός όμως φαίνεται ότι δεν αντιμετωπίζει κάτι το ανησυχητικό και αναμένεται ότι θα είναι κανονικά στις επιλογές του Κέρκεζ ενόψει της επερχόμενης αναμέτρησης.