CH:6 Αθλητικά Leaderboard Desktop 728X90 d:728x90 m: 300x100

Στάση… Σαουθάμπτον για την Άρσεναλ

Κυριακή, 23/10/2022 - 18:00
CH:10 Αθλητικά Article Desktop Ros 728X90 d:728x90 m: 300x100

Ύψωσε stop στην Άρσεναλ η Σαουθάμπτον!

Η πρώτη απώλεια βαθμών έπειτα από οκτώ ματς σε Αγγλία και Ευρώπη είναι γεγονός για τους «κανονιέρηδες», που έμειναν στο 1-1 στην έδρα των «Αγίων», με αποτέλεσμα να τους πλησιάσει στους δύο βαθμούς η Μάντσεστερ Σίτι, η οποία το Σάββατο επικράτησε 3-1 της Μπράιτον.

Η Άρσεναλ μπήκε με φόρα στο παιχνίδι, δείχνοντας αποφασισμένη να δώσει συνέχεια στα νικηφόρα αποτελέσματα, φτάνοντας σε 5η διαδοχική νίκη στην Premier League, με το οποίο θα προστάτευε το +4 από τη 2η της βαθμολογίας Μάντσεστερ Σίτι.

Ο Τσάκα, ο οποίος μεσοβδόμαδα χάρισε τη νίκη με το γκολ του σε εξ αναβολής αναμέτρησης με την Αϊντχόφεν, άνοιξε το σκορ στο 11ο λεπτό με πλασέ από γύρισμα του Γουάιτ.

CH:6 Αθλητικά Article Above Next Article Responsive 300X100 d:0x0 m: 300x250

Οι παίκτες του Αρτέτα έμοιαζαν ικανοί να πετύχουν νέα επαγγελματική νίκη, κόντρα σε μία ομάδα, η οποία δεν είχε πανηγυρίσει στα πέντε προηγούμενα παιχνίδια για το πρωτάθλημα.

Ωστόσο, ο Άρμστρονγκ έφερε την αναμέτρηση στα ίσα στο 65ο λεπτό και βραχυκύκλωσε τους φιλοξενούμενους.

CH:5 Αθλητικά Article Above News Feed Responsive 300X250 d:0x0 m: 300x250
CH:8 Αθλητικά Billboard Desktop 1000X100 d: 1000x100