Πολλά φάουλ, λίγες φάσεις και τελικά ισοπαλία (ΒΙΝΤΕΟ)

Κυριακή, 6/12/2020 - 20:20

Ερμής και Πάφος στην ισοπαλία 1-1 στο «Αμμόχωστος», σε αγώνα της 13ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Cyta.

Σε ένα παιχνίδι όπου έγιναν πολλά φάουλ, δόθηκαν 9 κίτρινες, ήταν όμως λίγες οι ευκαιρίες και στο τέλος οι δύο ομάδες πήραν από ένα βαθμό. Οι Παφίτες κατάφεραν να ανοίξουν νωρίς το σκορ, με γκολ του Βαλακάρι στο 3ο λεπτό, ωστόσο στο 30' ο ίδιος παίκτης αποβλήθηκε με αντικρίζοντας δύο κίτρινες κάρτες, γεγονός που επηρέασε την εξέλιξη του αγώνα. Η ομάδα της Αραδίππου αύξησε την πίεση της στο δεύτερο ημίχρονο, έχοντας και το αριθμητικό πλεονέκτημα και τελικά ισοφάρισε με τον Ρουσιά στο 74ο λεπτό, με την Πάφο να δέχεται γκολ μετά τις 28 Σεπτεμβρίου.

Μετά από αυτή την ισοπαλία ο Ερμής έμεινε στην 10η θέση με 14 βαθμούς, ενώ η Πάφος στην 6η με 19. Επόμενη υποχρέωση για τους «φτεροπόδαρους» το ερχόμενο Σάββατο (12/12, 17:00) κόντρα στην Ανόρθωση στο «Αμμόχωστος», ενώ η Παφιακή ομάδα πάει την Τετάρτη (9/12, 17:00) στην «Αρένα» για το εξ αναβολής παιχνίδι με την ΑΕΚ.

Ερμής (Μαρίνος Σατσιάς): Kαϊκέ, Λέμος (46′ Παντελή), Δημητρίου, Γαβριήλ, Ντίας (58′ Ραφίνια), Καραγκούνης (59′ Καϊσερλίδης), Κυριακίδης, Μέιρα, Χολτ, Ρουσιάς (89′ Παπαθανασίου), Κονέ (77′ Κύπρου).

Πάφος FC (Ντμίτρο Μιχαϊλένκο): Ρούτκο, Βαρέλα, Κβίντα (85′ Σάιθ), Αραγιούρι, Αουρέλιο, Βαλακάρι, Πάντσεον, Κιουζίκ (46′ Ράκελς), Φουρ, Τόρες, Ανγούλο (71′ Φυλακτού).