«Πάτησε» τη Σεβίλλη η Γρανάδα

Σάββατο, 17/10/2020 - 16:09

Η αντίπαλος της Ομόνοιας στους ομίλους του Europa League Γρανάδα επικράτησε 1-0 της Σεβίλλης για την La Liga

H Γρανάδα νίκησε 1-0 την Σεβίλλη, η οποία αγωνιζόταν με δέκα παίκτες στο δεύτερο ημίχρονο, πανηγυρίζοντας την τρίτη της νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια στο Estadio Nuevo Los Cármenes.

Το γκολ που επέτρεψε στην Γρανάδα, εκ των αντιπάλων της Ομόνοιας στον 5ο όμιλο του Europa League (Ομόνοια και Αιντχόφεν οι άλλες), να φτάσει στην επιτυχία, σημείωσε (82΄) ο 22χρονος Γιεντέρ Ερέρα από την Βενεζουέλα, που στο 60’ είχε αντικαταστήσει τον Γκονάλος.

Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Τζόρνταν της Σεβίλλης. H σύνθεση της Γρανάδα: Ρουί Σίλβα-Φουλκιέρ, Γκέρμαν Σάντσες, Ντομίγκος Ντουάρτε (44΄Βαγιέχο), Νέβα- Γκονάλος (60’ Ερέρα), Μίγια- Πουέρτας, Μοντόρο (75’ Βίκο), Κέντεντι (60’ Ματσίς)-Σολδάνο (74΄Σουάρες).