Παράσταση για ένα ρόλο το πρώτο ημίχρονο στην «Αρένα»

Πέμπτη, 13/7/2017 - 20:46

Ο Απόλλωνας προηγείται στο ημίχρονο της Ζάρια Μολδαβίας με 3-0 κάνοντας πολύ καλή εμφάνιση.

Το χορό των γκολ άνοιξε ο Σκέμπρι μόλις στο 9΄. Ο  Μαλτέζος εντός της περιοχής, μετά από κόρνερ δεν αστόχησε με πλασέ κάνοντας το 1-0.

Μόλις δυο λεπτά αργότερα ο Άλεξ Ντα Σίλβα έκανε το 2-0 από το σημείο του πέναλντι, μετά από χέρι που δόθηκε στον Σλίνκιν.

Οι Μολδαβοί το μόνο που επέδειξαν ήταν ένα δοκάρι στο 23΄ με τον Οβσεανίκοφ.

Στο 28΄ ήταν η σειρά του Ζοάο Πέδρο να στείλει την μπάλα στα δίκτυα.Ο Πορτογάλος ακραίος  πήρε την μπάλα από δεξιά, συνέκλινε στην περιοχή και με ωραίο συρτό σουτ με το αριστερό και είχε πρόβλημα να κάνει το 3-0.

Απόλλωνας: Βάλε, Γιούστε, Ρομπέρζ, Πέδρο, Σαντάνα, Σακέτι, Χάμπος, Ντα Σίλβα, Σκέμπρι, Ζελάγια, Μάγκλιτσα

Ζάρια: Πασένκο, Γκολοβατένκο, Ζαγκιναϊλοφ, Ράτα, Οβσεανίκοφ, Σλίνκιν, Σουβόροφ, Μιχαλίοφ, Φόξα, Γκόμεζ, Τριφόνοφ