Παραλίγο να γίνει... ήρωας στο ντεμπούτο του με τη Λέουβεν ο Τάμαρι

Δευτέρα, 19/10/2020 - 15:48

Λίγο έλειψε ο Μούσα Τάμαρι να συνδυάσει το ντεμπούτο του με τη φανέλα της Λέουβεν με ένα εκπληκτικό γκολ που θα χάριζε μάλιστα στην ομάδα του μια σπουδαία νίκη με επική ανατροπή.

Για την 9η αγωνιστική του πρωταθλήματος Βελγίου, η Λέουβεν αντιμετώπισε εκτός έδρας την Άντερλεχτ. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν 2-0 στο πρώτο ημίχρονο με τέρματα στο 38’ και στο 45’, όμως οι φιλοξενούμενοι όχι μόνο δεν το έβαλαν κάτω, αλλά άγγιξαν την ανατροπή.

Στο 53’ ο Φρεντερίκ μείωσε σε 2-1 και η Λέουβεν με την είσοδο του Μούσα Τάμαρι στο ματς στο 64’ έγινε ακόμα πιο επιθετική. Στο 84’ ο Μάθιου ισοφάρισε σε 2-2, ενώ στις καθυστερήσεις ο Ιορδανός πρώην ποδοσφαιριστής του ΑΠΟΕΛ έκανε εξαιρετική ενέργεια από δεξιά και με φαλτσαριστό σουτ σημάδεψε το δεξί δοκάρι της Άντερλεχτ.