Πάλεψε ο Γιάννης, αλλά έχασαν πάλι οι Μπακς

Τρίτη, 15/11/2022 - 08:06

Τρίτη ήττα στα τέσσερα τελευταία ματς για τους Μπακς και πρώτη στο Μιλγουόκι, αυτή τη φορά με... δράστες τους Χοκς που πήραν τη νίκη με 121-106.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο έκανε ό,τι περνούσε από το χέρι του, αλλά τα «ελάφια» δεν μπόρεσαν να αντιπαρέλθουν τις απουσίες πολλών παικτών. Πέρα από τους... γνωστούς Μίντλετον και Ινγκλς, εκτός μάχης ήταν ο Τζρου Χόλιντεϊ, ενώ αποχώρησαν λαβωμένοι στη διάρκεια του αγώνα οι Γκρέισον Άλεν και Γουέσλεϊ Μάθιους.

Ο Greek Freak γύρισε ελαφρά τον αριστερό του αστράγαλο μέσα στο παιχνίδι... αλλά συνέχισε και είχε 27 πόντους (11/18 βολές, 8/18 δίποντα, 0/3 τρίποντα), 8 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 1 κλέψιμο, αλλά έκανε 8 λάθη και αποβλήθηκε ενάμιση λεπτό πριν το τέλος με έξι φάουλ μετά από 31 λεπτά συμμετοχής.

Ο Μάρτζον Μποσάμπ είχε 20 πόντους, ενώ άλλους 14 πρόσθεσε ο Μπόμπι Πόρτις, που είχε και 10 ριμπάουντ. Ο Θανάσης Αντετοκούνμπο έπαιξε στα δύο τελευταία λεπτά χωρίς να σκοράρει.

Οι πέντε βασικοί των Χοκς έκαναν μεγάλη εμφάνιση, με τον ΝτιΆντρε Χάντερ να μετρά 24 πόντους και τον Τρέι Γιανγκ να προσθέτει 21 μαζί με 9 ασίστ.

Τα δωδεκάλεπτα: 24-29, 50-63, 80-94, 106-121