CH:6 Αθλητικά Leaderboard Desktop 728X90 d:728x90 m: 300x100

«Λύγισε» Σπέτσια και… Νικολάου η Ίντερ

Σάββατο, 16/4/2022 - 08:45
CH:10 Αθλητικά Article Desktop Ros 728X90 d:728x90 m: 300x100

Την αντεπίθεσή της για την κατάκτηση του δεύτερου συνεχόμενου πρωταθλήματος συνέχισε η Ίντερ, καθώς επικράτησε 3-1 στην έδρα της Σπέτσια, καταγράφοντας την τρίτη σερί νίκη της στη Serie A.

Οι «νερατζούρι» πήραν το τρίποντο σχετικά εύκολα, αφού αγχώθηκαν μόνο όταν η Σπέτσια μείωσε σε 2-1. Για τους γηπεδούχους αγωνίστηκε καθ’ όλη τη διάρκεια του 90λέπτου ο Δημήτρης Νικολάου.

Το σκορ άνοιξε στο 31’ ο Μαρσέλο Μπρόζοβιτς με δυνατό αριστερό σουτ μέσα από την περιοχή, ενώ ο Λαουτάρο Μαρτίνες στο 73’ έδιωξε το μεγάλο άγχος από τους «νερατζούρι», δίνοντας αέρα δύο τερμάτων στους πρωταθλητές.

CH:6 Αθλητικά Article Above Next Article Responsive 300X100 d:0x0 m: 300x250

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ξαναμπούν στο ματς στο 88’ με τον Ματζόρε, αλλά στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Αλέξις Σάντσες έγραψε το τελικό σκορ για τους Μιλανέζους.

CH:5 Αθλητικά Article Above News Feed Responsive 300X250 d:0x0 m: 300x250
CH:8 Αθλητικά Billboard Desktop 1000X100 d: 1000x100