Τελικό: Ομόνοια-Νέα Σαλαμίνα (Β΄ημίχρονο/ΦΩΤΟ/ΒΙΝΤΕΟ)

Σάββατο, 31/8/2019 - 20:53

Δυο στα δυο για την Ομόνοια στο πρωτάθλημα. Οι «πράσινοι» με δυο γκολ στο πρώτο ημίχρονο των Μαυρία και Ντάρμπισαϊαρ επικράτησαν με 2-0 της Νέας Σαλαμίνας και διπλασίασαν τις νίκες τους στο πρωτάθλημα. Ουσιαστικά η ομάδα του Χένινγκ Μπεργκ «καθάρισε» τον αγώνα στο πρώτο μέρος όταν και είχε τον απόλυτο έλεγχο του παιχνίδιου.

Οι «πράσινοι» δείχνουν παιχνίδι με παιχνίδι να είναι καλύτεροι κάτι που προκαλεί ικανοποίηση στον κόσμο τους.

20:41
78΄ Σουτ-βολίδα από τον Χριστοφή, ψηλά έξω η μπάλα.
31/08/2019
20:40
77΄ Αλλαγή για την Ομόνοια. Μέσα ο Χριστοφή, έξω ο Εζρά.
31/08/2019
20:30
71΄ Αναγκαστική αλλαγή για την Ομόνοια, εκτός ο Ντάρμπισαϊαρ μέσα ο Μικού
31/08/2019
20:28
69' Έπεσε αρκετά ο ρυθμός του αγώνα, κάτι που ευνοεί την Ομόνοια που προηγείται με 2-0
31/08/2019
20:19
Το 2-0 της Ομόνοιας με τον Ντάρμπισαϊρ
31/08/2019
20:17
58΄Σουτ του Κωστή στα σώματα η μπάλα, ο Νουρ πήρε το... ριμπάουντ, έκανε νέο σουτ το οποίο κατέληξε πάνω από τα δοκάρια
20:07
46΄ Αλλαγή για τη Νέα Σαλαμίνα. Εκτός ο Σίμπσον, μέσα ο Τινστέλ.
31/08/2019
19:49
Σχόλιο για το πρώτο ημίχρονο

Απόλυτα κυρίαρχη η Ομόνοια στο πρώτο ημίχρονο. Η ομάδα της Λευκωσίας με γκολ των Μαυρία και Ντάρμπισαϊαρ προηγείται με 2-0 στο ημίχρονο έχοντας μάλιστα πάρα πολύ καλή εμφάνιση. Από την άλλη πλευρά η Νέα Σαλαμίνα δεν μπόρεσε σε καμιά στιγμή του αγώνα να απειλήσει την Ομόνοια, ενώ στον μεσοαμυντικό τομέα παρουσίασε μεγάλα κενά.

19:43
42΄ Νέο λάθος στην άμυνα της Νέας Σαλαμινας, λίγο έλειψε ο Τιάγκο να πετύχει και τρίτο γκολ για την Ομόνοια
31/08/2019
19:40
39΄ "Ψαλιδάκι" από τον Ντάρμπισαϊαρ δίπλα από την εστία του Βεσελόφσκι η μπάλα.
31/08/2019
19:38
Αρκετά καλή η Ομόνοια δεν αφήνει περιθώρια στην Νέα Σαλαμίνα η οποία δεν μπορεί να κρατήσει μπάλα
31/08/2019
19:33
32΄ ΔΕΥΤΕΡΟ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΟΝΟΙΑ ΜΕ ΚΕΦΑΛΙΑ ΤΟΥ ΝΤΑΡΜΠΙΣΑΪΑΡ

Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Γκόμες, ο Ντάρμπισαϊρ με κεφαλιά διαμορφώνει το 2-0 για τους πράσινους.

31/08/2019
19:31
29' Μεγάλη ευκαιρία για την Ομόνοια

Δυνατό σουτ από το ύψος της περιοχής από τον Μποτεάκ, απέκρουσε δύσκολα ο Βεσελόφσκι.

31/08/2019
19:25
24΄ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΟΝΟΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΜΑΥΡΙΑ

Εξαιρετικός συνδυασμός μεταξύ των Μποτεάκ-Ντάρμπισαϊρ, ο τελευταίος άφησε στον Μαυρία ο οποίος από κοντά με δυνατό σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίκτυα του Βεσελόφσκι