CH:6 Αθλητικά Leaderboard Desktop 728X90 d:728x90 m: 300x100

Τελικό: ΑΠΟΕΛ - Καραμπάκ

Τρίτη, 6/8/2019 - 21:55
CH:10 Αθλητικά Article Desktop Ros 728X90 d:728x90 m: 300x100

Την ήττα με 2-1 γνώρισε ο ΑΠΟΕΛ από την Καραμπάκ στο ΓΣΠ στο πλαίσιο της πρώτης αναμέτρησης για τον τρίτο προκριματικό του Champions League.

Πλέον, η υπόθεση πρόκριση γίνεται εξαιρετικά δύσκολη για την ομάδα της Λευκωσίας καθώς στο Αζερμπαϊτζάν ο ΑΠΟΕΛ για να πάρει την πρόκριση θα ψάξει τη νίκη με δύο γκολ διαφορά.

Η ομάδα του Πάολο Τραμετζάνι προσπάθησε, το «πάλεψε» όμως δεν τα κατάφερε καθώς οι Αζέροι ήταν εξαιρετικά αποτελεσματικοί στην επίθεση.

CH:6 Αθλητικά Article Above Next Article Responsive 300X100 d:0x0 m: 300x250

Τα γκολ των φιλοξενούμενων σκόραραν οι Εμρέλι στο 54ο λεπτό της αναμέτρησης και ο Γκέγιε στο 64ο λεπτό ενώ ο ΑΠΟΕΛ μείωσε στο τέλος με τον Μερκή.

Να θυμίσουμε ότι ο νικητής του ζευγαριού θα αντιμετωπίσει το νικητή του ζευγαριού μεταξύ του Άγιαξ και του ΠΑΟΚ ενώ ο ηττημένος θα αγωνιστεί τα πλέι οφ του Γιουρόπα Λιγκ με το νικητή του ζευγαριού μεταξύ της Σουτγιέσκα και της Λίνφιλντ.

Ο επαναληπτικός των δύο ομάδων είναι ορισμένος για την ερχόμενη Τρίτη (13/08) στις 19:30 ώρα Κύπρου.

06/08/2019
21:55
Τέλος στην αναμέτρηση
06/08/2019
21:54
90' Γκολ για τον ΑΠΟΕΛ

Καρφωτή κεφαλιά του Μερκή και γκολ 2-1 για τον ΑΠΟΕΛ που μειώνει και ξανά βρίσκει ελπίδες πρόκρισης.

06/08/2019
21:42
85' Δύο αλλαγές για τους Αζέρους και μια για τον ΑΠΟΕΛ

Χαλένιους αντί Γκέντσογλου για τον ΑΠΟΕΛ.

Αλμέιδα εκτός, μέσα ο Γκαράεφ.

Αράς στη θέση του Ρομέρο.

06/08/2019
21:34
77' Σουτ για τον ΑΠΟΕΛ

Δυνατό σουτ του Άλεφ έξω από την περιοχή με την μπάλα να περνά δίπλα από την εστία του Βάγκνερ.

06/08/2019
21:29
71' Διπλή ευκαιρία για τον ΑΠΟΕΛ

Δοκάρι για τον ΑΠΟΕΛ με τον Πάβλοβιτς κι ο Μιχαΐλοβιτς στη συνέχεια και πάλι από κοντά δεν μπόρεσε να σκοράρει.

06/08/2019
21:27
69' Γκολ για την Καραμπάκ

Ο Γκέγιε δευτερόλεπτα μετά από την είσοδό του, με πλασέ από κοντά μετά από σπουδαία ενέργεια κι ασίστ του Ζουμπίρ, έκανε το 2-0 για τους Αζέρους.

06/08/2019
21:25
68' Πρώτη αλλαγή και για τους Αζέρους

Στη θέση του σκόρερ Εμρέλι ο Γκέγιε.

06/08/2019
21:23
65' Κι άλλη αλλαγή για τον ΑΠΟΕΛ

Ο Άλεφ στην αναμέτρηση στη θέση του Μάτιτς.

06/08/2019
21:21
64' Πρώτη αλλαγή για τον ΑΠΟΕΛ

Στη θέση του Αντόνιο Γιάκολις ο Βιντιγκάλ.

06/08/2019
21:19
59' Άλλη μια καλή στιγμή για τους Αζέρους

Μεγάλη στιγμή για την Καραμπάκ με τον Ρομέρο να κάνει το γύρισμα στην περιοχή, ωστόσο ο Εμρέλι δεν πρόλαβε να βάλει την προβολή για να σκοράρει.

06/08/2019
21:11
54' Γκολ για την Καραμπάκ

Στην αντεπίθεση η Καραμπάκ με τον Εμρελί κατάφερε να ανοίξει το σκορ καθώς βρέθηκε απέναντι από τον Μπέλετς και τον πλάσαρε σωστά.

06/08/2019
21:07
50' Μοναδική στιγμή για τον ΑΠΟΕΛ

Καταπληκτική εκτέλεση από τον Ντε Βινσέντι όμως ο αντίπαλος τερματοφύλακας έσωσε την Καραμπάκ με τα ακροδάχτυλα.

06/08/2019
21:06
48' Φάουλ ακριβώς έξω από την περιοχή για τον ΑΠΟΕΛ

Γιάκολις και Ντε Βινσέντι πάνω από την μπάλα.

06/08/2019
21:03
46' Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου στο ΓΣΠ, 0-0 το αποτέλεσμα μέχρι στιγμής
06/08/2019
20:45
Ημίχρονο χωρίς καθυστερήσεις στο ΓΣΠ
06/08/2019
20:34
35' ΣΧΟΛΙΟ

Έπεσε κάπως ο ρυθμός της αναμέτρησης. Ο ΑΠΟΕΛ συνεχίζει να κρατάει μπάλα όμως δεν απειλεί την αντίπαλη εστία.

06/08/2019
20:23
24' Μοναδική στιγμή στο ΓΣΠ για τον ΑΠΟΕΛ

Το αυτογκόλ της χρονιάς παραλίγο να έχουμε για τον ΑΠΟΕΛ. Ο Σαντίγκοφ δεν συνεννοήθηκε σωστά με τον Βάγκνερ καθώς του επέστρεψε την μπάλα πίσω με το κεφάλι. Ο τερματοφύλακας της Καραμπάκ έκανε έξοδο και έχασε τη μπάλα καθώς ήταν σε αντίθετο βηματισμό όμως τελικά η μπάλα κατέληξε χιλιοστά έξω.

06/08/2019
20:16
17' Πρώτο σχόλιο για την αναμέτρηση

Δυνατό παιχνίδι μέχρι στιγμής και από τις δύο ομάδες. Η μπάλα ανεβοκατεβαίνει στις δύο περιοχές χωρίς κάτι το ιδιαίτερο μπροστά από τις δύο εστίες με εξαίρεση τη φάση της Καραμπάκ στο όγδοο λεπτό.

Ο ΑΠΟΕΛ προσπαθεί να κρατήσει μπάλα ενώ η Καραμπάκ από την πλευρά της προσπαθεί να κάνει τη ζημιά στην αντεπίθεση. Ιδιαίτερα επικίνδυνος δείχνει μέχρι στιγμής για τους φιλοξενούμενους από την αριστερή πλευρά ο Ζουμπίρ με τη βοήθεια του αριστερού μπακ, Αΐλτον ο οποίος ανεβαίνει συχνά για να ενισχύσει.

06/08/2019
20:07
8' Τεράστια ευκαιρία για την Καραμπάκ

Λάθος στην άμυνα του ΑΠΟΕΛ ο Εμρέλι έδωσε την κατάλληλη στιγμή στον Ζουμπίρ ο οποίος απέναντι στον Μπέλετς δεν κατάφερε να τον νικήσει.

06/08/2019
20:05
5' Πρώτο σουτ στην αναμέτρηση

Ο Τάμαρι εκτός περιοχής έκανε το σουτ όμως δεν βρήκε στόχο καθώς η μπάλα έφυγε συρτά πλάγια έξω.

06/08/2019
20:02
«Σπρώχνει» τον ΑΠΟΕΛ ο κόσμος
06/08/2019
20:00
1' Έναρξη της αναμέτρησης
06/08/2019
19:58
Στον αγωνιστικό χώρο του ΓΣΠ οι δύο ομάδες

Όλα έτοιμα για την έναρξη της μεγάλης αναμέτρησης. Καλή επιτυχία στον ΑΠΟΕΛ!

Image removed.

06/08/2019
19:51
Οι διαιτητές της αναμέτρησης

Διαιτητής: Νταβίντε Μάσα (Ιταλός).

Βοηθοί διαιτητές: Φαμπιάνο Πρέτι, Αλμπέρτο Τεγκόνι (Ιταλοί).

06/08/2019
18:43
Ανάλυση ενδεκάδας του ΑΠΟΕΛ

Ο Μούσα Αλ Τάμαρι εξέπληξε άπαντες και τελικά βρίσκεται στη βασική ενδεκάδα των πρωταθλητών για την αναμέτρηση με την Καραμπάκ. Ο Ιορδανός ξεπέρασε το πρόβλημα που τον ταλαιπωρούσε και είναι κανονικά στο αρχικό σχήμα.

Σε σχέση με την τελευταία αναμέτρηση κόντρα στη Σουτγιέσκα ο Πάολο Τραμετζάνι προχώρησε μια μόνο μια αλλαγή καθώς εκτός έμεινε ο Σάβιτς του οποίου τη θέση πήρε ο Γιώργος Μερκής.

Ο Ιταλός τεχνικός ξεκινάει την αναμέτρηση με το αγαπημένο του 3-5-2 και τον Μπέλειτς κάτω από τα δοκάρια ενώ τριάδα στην άμυνα θα είναι οι Μερκής, Ιωάννου και Βούρος. Την αριστερή πτέρυγα θα ελέγχει και πάλι ο Μιχαΐλοβιτς ενώ ο Γιάκολις θα είναι στα δεξιά. Δίδυμο στη μεσαία γραμμή θα αποτελέσουν οι Γκέντσογλου και Μάτιτς. Ελαφρώς προωθημένος θα είναι στη μεσαία γραμμή ο Τόμας Ντε Βινσέντι ενώ στη γραμμή κρούσης θα βρεθούν οι Τάμαρι και Πάβλοβιτς.

Εκτός αποστολής έμειναν οι Στάθης Αλωνεύτης και Σάβιτς.