CH:6 Αθλητικά Leaderboard Desktop 728X90 d:728x90 m: 300x100

Καρδιοχτύπησε για άλλο ένα παιχνίδι και πρέπει να δει τι πάει λάθος...

Πέμπτη, 27/2/2020 - 11:52
CH:10 Αθλητικά Article Desktop Ros 728X90 d:728x90 m: 300x100

Ο Απόλλωνας ζορίστηκε αρκετά χθες (26/2) κόντρα στον Εθνικό στο «Δασάκι», χρειάστηκε την παράταση για να σκοράρει και να μειώσει σε 2-1, σκορ που σε συνδυασμό με το 2-0 στο Τσίρειο του έδωσε την πρόκριση στα ημιτελικά του κυπέλλου.

CH:6 Αθλητικά Article Above Next Article Responsive 300X100 d:0x0 m: 300x250

Για άλλο ένα παιχνίδι οι «γαλάζιοι» δεν είχαν την επιθυμητή εμφάνιση, ενώ είχαν και πάλι σοβαρά λάθη στην αμυντική λειτουργία, τα οποία επέτρεψαν στον Εθνικό να ελπίζει. Η ομάδα της Άχνας κατάφερε να ισοφαρίσει το σκορ του πρώτου αγώνα και έστειλε το παιχνίδι στην παράταση, κάνοντας τον Απόλλωνα να καρδιοχτυπήσει. Στην παράταση όμως η ομάδα του Σωφρόνη Αυγουστή έκανε για λίγα λεπτά τα βασικά και κατάφερε να σκοράρει ένα γκολ, το οποίο ήταν αρκετό για να καθορίσει την πρόκριση.

Τα ζητήματα που έχει να αντιμετωπίσει ο Κύπριος κόουτς είναι πολλά και γνωρίζει ασφαλώς ότι δεν μπορεί να συνεχιστεί αυτή η κατάσταση, ειδικά τώρα που το πρωτάθλημα μπαίνει σε κρίσιμη καμπή. Μπορεί το ζητούμενο να ήρθε, ωστόσο η εμφάνιση της ομάδας προβλημάτισε για ακόμη μια φορά και πρέπει να δει τι πάει λάθος. Αφήνει στην άκρη το κύπελλο για την ώρα και βλέπει το Σαββατιάτικο (29/2) παιχνίδι με τη Νέα Σαλαμίνα στο «Αμμόχωστος», εκεί όπου ψάχνει νίκη και καλή εμφάνιση.

CH:5 Αθλητικά Article Above News Feed Responsive 300X250 d:0x0 m: 300x250
CH:8 Αθλητικά Billboard Desktop 1000X100 d: 1000x100