Ήττα στη Βοσνία και με την πλάτη στον τοίχο η ΑΕΚ

Πέμπτη, 22/7/2021 - 23:26

Περσινά ξινά σταφύλια για την ΑΕΚ!

Η «Ένωση» ήταν κατά τα 10/11 ίδια με την περσινή ομάδα, εμφάνισε τις παθογένειες της περασμένης σεζόν και έχοντας κακή εικόνα ηττήθηκε 2-1 από την Βελέζ Μόσταρ, βάζοντας από τώρα «μπελάδες» στον εαυτό της.

Ακίνδυνη μεσοεπιθετικά η ομάδα του Βλάνταν Μιλόγεβιτς στο πρώτο ευρωπαϊκό της παιχνίδι, με τον Τζαβέλλα να έχει τις καλύτερες φάσεις για τους «κιτρινόμαυρους», εμφανίζοντας ορισμένες φορές κενά στην άμυνα.

«Φωνάζει» για το ακυρωθέν γκολ του Ανσαριφάρντ η ΑΕΚ, καλυπτόταν μισό μέτρο ο Ιρανός και αυτό το τέρμα θα έδινε προβάδισμα στον «δικέφαλο» πριν το ημίχρονο.

Πλέον και με την κατάργηση του εκτός έδρας γκολ, η ΑΕΚ κυνηγάει νίκη με δύο γκολ διαφορά στη ρεβάνς της ερχόμενης Πέμπτης (29/7, 21:00), ενώ με οποιαδήποτε νίκη με ένα γκολ διαφορά το ματς οδηγείται στην παράταση.