Στην ΑΕΛ θα συνεχίσει την καριέρα του ο Βασίλης Παπαφώτης καθώς τα βρήκε σε όλα με την ομάδα της Λεμεσού. Έτσι, τη νέα ποδοσφαιρική περίοδο θα αγωνίζεται με τα γαλαζοκίτρινα των Λεμεσιανών.
CH:6 Αθλητικά Article Above Next Article Responsive 300X100 d:0x0 m: 300x250
Την σεζόν που ολοκληρώθηκε άδοξα ο ποδοσφαιριστής αγωνιζόταν στη Δόξα με την οποία κατέγραψε 19 συμμετοχές και είχε τέσσερα γκολ. Ο Παπαφώτης στο παρελθόν είχε πέρασμα και από τον ΑΠΟΕΛ με στον οποίο όμως δεν κατάφερε να εδραιωθεί.
CH:6 Αθλητικά Article Above Next Article Responsive 300X100 d:0x0 m: 300x250