CH:6 Αθλητικά Leaderboard Desktop 728X90 d:728x90 m: 300x100

«Εξάρα» στο... σκοτεινό «Αμμόχωστος» ο Απόλλωνας (ΒΙΝΤΕΟ)

Κυριακή, 30/8/2020 - 21:50
CH:10 Αθλητικά Article Desktop Ros 728X90 d:728x90 m: 300x100

Ένας διαστημικός Απόλλωνας διέσυρε στους... έξι ανέμους τον Ερμή στο «Αμμόχωστος», παίρνοντας την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα.

Η ομάδα της Λεμεσού ξεκίνησε ιδανικά το παιχνίδι σκοράροντας στο 8ο λεπτό με τον Αγκίρε. Το παιχνίδι όμως σημαδεύτηκε από τη διακοπή που ακολούθησε και συγκεκριμένα στο 16' όταν και έσβησαν οι προβολείς του γηπέδου. Ο αγώνας διεκόπη για 32 λεπτά και όταν επιλύθηκε το πρόβλημα και επανάρχισε το παιχνίδι, ο Απόλλωνας πέτυχε και δεύτερο γκολ με τον Ματέϊ, ενώ πριν το ημίχρονο απλοποίησε τα πράγματα με τέρμα του Σάλαϊ για το 3-0. Στον ίδιο ρυθμό και μετά την ανάπαυλα και με άλλα τρία γκολ από τους Νταμπό, Ντιγκινί και Μπένσοπ, ολοκλήρωσε την εμφατική νίκη με 6-0.

CH:6 Αθλητικά Article Above Next Article Responsive 300X100 d:0x0 m: 300x250

Μετά τη διακοπή για Εθνικές, ο Απόλλωνας υποδέχεται την Πάφο, ενώ ο Ερμής φιλοξενείται στο «Δασάκι» από τον Εθνικό.

Ερμής (Νίκος Παναγιώτου): Kαϊκέ, Λέμος, Ρ. Ντίας, Σισοκό, Δημητρίου, Μέιρα, Αΐρτον (37′ Νουμά), Γ. Ντίας (37′ Παντελή), Μαρλόν, Γκόμες, Ρουσιάς (72′ Κωνσταντίνου).

Απόλλων (Σωφρόνης Αυγουστή): Μολ, Πίττας, Γιούστε, Σάλαϊ, Ρομπέρζ, Αγκίρε, Σατσέτι (64′ Μάρκοβιτς), Ντένιτς, Ματέι (69′ Χ. Κυριάκου), Ντιγκινί, Νταμπό (59′ Μπένσοπ).

CH:5 Αθλητικά Article Above News Feed Responsive 300X250 d:0x0 m: 300x250
CH:8 Αθλητικά Billboard Desktop 1000X100 d: 1000x100