CH:6 Αθλητικά Leaderboard Desktop 728X90 d:728x90 m: 300x100

Europa League: Με εμφατικό τρόπο η Τότεναμ προκρίθηκε στους «16»

Τετάρτη, 24/2/2021 - 21:08
CH:10 Αθλητικά Article Desktop Ros 728X90 d:728x90 m: 300x100

Με μία ακόμα εντυπωσιακή παράσταση, η Τότεναμ πήρε την πρόκριση για τους «16» του Europa League, επικρατώντας στο Λονδίνο 4-0 της Βόλφσμπεργκερ. Μεγάλος πρωταγωνιστής ο Ντέλε Άλι που είχε συμμετοχή στα τρία γκολ.

Πέντε μέρες μετά το πρώτο παιχνίδι και το 1-4 των «spurs» στη Βουδαπέστη, η ομάδα του Ζοσέ Μουρίνιο έριξε και άλλη «τεσσάρα» στους Αυστριακούς, παίρνοντας πανηγυρικά το εισιτήριο για τον επόμενο γύρο του θεσμού.

CH:6 Αθλητικά Article Above Next Article Responsive 300X100 d:0x0 m: 300x250
Οι γηπεδούχοι, άνοιξαν το σκορ μόλις στο 11ο λεπτό, με ένα γκολ σπάνιας ομορφιάς, καθώς ο Ντέλε Άλι έπιασε ένα εντυπωσιακό ψαλιδάκι από το σημείο του πέναλτι. Στο 50', ο Κάρλος Βινίσιους έκανε το 2-0 με καρφωτή κεφαλιά, ύστερα από σέντρα του Ντέλε Άλι.

Στο 73', και πάλι μετά από ασίστ του Άγγλου μεσοεπιθετικού, ο Γκάρεθ Μπέιλ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0, για να έρθει δέκα λεπτά αργότερα ο Βινίσιους και με το δεύτερο προσωπικό του γκολ να δώσει διαστάσεις θριάμβου στην ομάδα του.

CH:5 Αθλητικά Article Above News Feed Responsive 300X250 d:0x0 m: 300x250
CH:8 Αθλητικά Billboard Desktop 1000X100 d: 1000x100