CH:6 Αθλητικά Leaderboard Desktop 728X90 d:728x90 m: 300x100

Εκτός έδρας πεντάρα για τη Σίτι κόντρα στην Μπράιτον

Κυριακή, 12/7/2020 - 08:46
CH:10 Αθλητικά Article Desktop Ros 728X90 d:728x90 m: 300x100

«Ξεχαρβάλωσε» την Μπράιτον η Μάντσεστερ Σίτι.

Η ομάδα του Πεπ Γκουαρδιόλα πέρασε με το εμφατικό 5-0 από την έδρα των «γλάρων» και επέστρεψε στις εκτός έδρας νίκες στην Premier League μετά από τρεις διαδοχικές ήττες. Παράλληλα, η Σίτι πέτυχε για 32η φορά τέσσερα γκολ και παραπάνω με τον Καταλανό τεχνικό στον πάγκο, περισσότερα από κάθε άλλη στο ίδιο διάστημα από το 2016 που είναι προπονητής.

CH:6 Αθλητικά Article Above Next Article Responsive 300X100 d:0x0 m: 300x250

Στα αμιγώς αγωνιστικά, η Μάντσεστερ Σίτι δεν άφησε κανένα περιθώριο αντίδρασης στην Μπράιτον. Ο Ραχίμ Στέρλινγκ έδωσε προβάδισμα στο 21ο λεπτό στην Σίτι μετά την ασίστ του Γκάμπριελ Ζέσους, ενώ ο δημιουργός έγινε σκόρερ στο 44' με τον Ρόδρι αυτή τη φορά να... δημιουργεί! Ο Στέρλινγκ σκόραρε εκ νέου στο 53' για το 3-0, με τον Μπερνάρντο Σίλβα να σκοράρει τρία λεπτά μετά για το 4-0. Το τελικό 5-0 διαμόρφωσε ο Στέρλινγκ στο 81ο λεπτό, πετυχαίνοντας παράλληλα χατ-τρικ στον αγώνα.

CH:5 Αθλητικά Article Above News Feed Responsive 300X250 d:0x0 m: 300x250
CH:8 Αθλητικά Billboard Desktop 1000X100 d: 1000x100