Είχε πάθος, ψυχή... Βάτερμαν και κουνάει και πάλι «σεντόνι»

Τετάρτη, 23/8/2017 - 20:45

Έκανε αυτό που χρειαζόταν και πέρασε στους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ.

Ο ΑΠΟΕΛ εξήλθε ισόπαλος 0-0 με την Σλάβια Πράγας στην Τσεχία και με το υπέρ του 2-0 από τον πρώτο αγώνα πέρασε για τέταρτη φορά στην ιστορία του στους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ.

Οι πρωταθλητές μας μπορεί να δέχθηκαν πίεση από τους Τσέχους, όμως για τρίτο συνεχόμενο Ευρωπαϊκό παιχνίδι ο εκπληκτικός Βάτερμαν δεν δέχθηκε γκολ.

Ο ΑΠΟΕΛ έκλεισε θέση για τους «32» του Τσάμπιονς Λιγκ και αύριο θα πάει στο Μονακό για να μάθει τους αντιπάλους του στον όμιλο.

22:56
52΄ Αυξάνει την πίεση η Σλάβια. Μοναδική ευκαιρία με τον Ντάνι από κοντα όμως αστοχεί
23/08/2017
22:50
46΄ Έξω ο Εφραίμ, μέσα ο Μπερτόλιο για τον ΑΠΟΕΛ. Έξω ο Στόχ, μέσα ο Ζμίρχαλ για την Σλάβια
23/08/2017
22:50
Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου
23/08/2017
22:41
Σχόλιο για το πρώτο ημίχρονο

Όπως ήταν αναμενόμενο οι Τσέχοι μπήκαν αρκετά δυνατά στο παιχνίδι, θέλοντας να επιβάλουν από νωρίς το παιχνίδι τους. Η πρώτη σημαντική ευκαιρία θα έρθει για την Σλάβια μόλις στο 2΄ με την κεφαλιά όμως του Φρίντριχ θα διώχνει σε κόρνερ ο Βάτερμαν.

Η πρώτη σημαντική φάση για τον ΑΠΟΕΛ θα καταγραφέι στο 10΄ με το σουτ του Ντε Καμάργκο μετά από πάσα του Εμπεσίλιο να καταλήγει έξω.

Σταδιακά ο γρήγορος ρυθμός που είχε ο αγώνας στα πρώτα λεπτά έπεσε, αφού κυριάρχησαν τα σκληρά φάουλ κυρίως από την πλευρά των γηπεδούχων.

Στο τελευταίο 15λεπτό του πρώτου ημιχρόνου η Σλάβια κυριάρχησε μέσα στον αγωνιστικό χώρο χάνοντας μάλιστα κλασσική ευκαιρία με τον Ντάνι στο 41΄, το σουτ όμως του Πορτογάλου μέσα από την περιοχή, ευτυχώς για τον ΑΠΟΕΛ πήγε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Βάτερμαν.

23/08/2017
22:34
Τέλος ημιχρόνο 0-0
23/08/2017
22:32
47΄ Τραυματισμός για τον Εφραίμ. Ο Κύπριος διεθνής αποχώρησε με το φορείο από τον αγωνιστικό χώρο
23/08/2017
22:25
41΄ Τεράστια ευκαιρία για την Σλάβια με τον Ντάνι, το σουτ του όμως πάει πάνω από τα δοκάρια
23/08/2017
22:24
37' Το σουτ του Σούτσεκ πέρασε έξω.
23/08/2017
22:09
Αρκετά σκληρό το παιχνίδι τα τελευταία λεπτά
23/08/2017
21:58
12' Ο Μιλάνοφ έστειλε απρόσεκτα την μπάλα στον Βάτερμαν, ο οποίος όμως πρόλαβε και έδιωξε