Champions League: Ο Κριστιάνο ξελάσπωσε ξανά τη Γιουνάιτεντ

Τετάρτη, 20/10/2021 - 23:55

Με τον Κριστιάνο Ρονάλντο να ολοκληρώνει ξανά τη ανατροπή για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (όπως και την προηγούμενη αγωνιστική) στα τελευταία λεπτά σε ένα δραματικό παιχνίδι, ολοκληρώθηκε η τρίτη αγωνιστική της φάσης των ομίλων. Χωρίς ιδιαίτερες εκπλήξεις τα άλλα ματς της βραδιάς.

Στον 5ο όμιλο, η Μπενφίκα... άντεξε μέχρι το 70' και στη συνέχεια παραδόθηκε στην Μπάγερν, η οποία συνέχισε το απόλυτο. Νωρίτερα (στο ματς που ξεκίνησε στις 19:45) για τον ίδιο όμιλο η Μπαρσελόνα πέτυχε την πρώτη της νίκη και ελπίζει ακόμη για πρόκριση.

Στον 6ο όμιλο η Γιουνάιτεντ βρέθηκε να χάνει εντός έδρας με 2-0 στο ημίχρονο, όμως πέτυχε μεγάλη ανατροπή με τον Κριστιάνο να σκοράρει για τρίτο σερί παιχνίδι στη διοργάνωση. Άνετα πέρασε από την Ελβετία η Βιγιαρεάλ κόντρα στην Γιάνγκ Μπόις.

Χωρίς γκολ ολοκληρώθηκε ο αγώνας για τον 7ο όμιλο, ανάμεσα σε Λιλ και Σεβίλλη. Η Σάλτσμπουργκ νωρίτερα πέτυχε δεύτερη νίκη, σε βάρος της Βόλφσμπουργκ αυτή τη φορά και παρέμεινε στην κορυφή του ομίλου.

Τέλος στον 8ο όμιλο, άνετη η Τσέλσι εντός έδρας, ενώ η Γιουβέντους τα χρειάστηκε μεν, αλλά πήρε τη νίκη στην Αγία Πετρούπολη, με γκολ στο 86'.