CH:6 Αθλητικά Leaderboard Desktop 728X90 d:728x90 m: 300x100

Απίθανος Μπάμφορντ, «καθάρισε» για πάρτι της Λιντς

Σάββατο, 24/10/2020 - 08:50
CH:10 Αθλητικά Article Desktop Ros 728X90 d:728x90 m: 300x100

Καθάρισε την Άστον Βίλα η Λιντς.

Η καλοδουλεμένη ομάδα του Μαρσέλο Μπιέλσα έκανε σούπερ δεύτερο ημίχρονο και πέρασε με 3-0 από την έδρα της Βίλα, υποχρεώνοντας τους γηπεδούχους στην πρώτη τους ήττα στο πρωτάθλημα και ανεβαίνοντας παράλληλα η ίδια στην τρίτη θέση.

CH:6 Αθλητικά Article Above Next Article Responsive 300X100 d:0x0 m: 300x250

Μετά από ένα στείρο πρώτο μέρος, με την Άστον Βίλα να έχει την υπεροχή και τις φάσεις αλλά να είναι άτυχη και άστοχη, η Λιντς έβγαλε αποτελεσματικότητα και κατάφερε να... τεζάρει την αντίπαλό της. Τις βάσεις για την μεγάλη εκτός έδρας νίκη έβαλε ο Μπάμφορντ στο 55', με τον ίδιο παίκτη να σκοράρει 12 λεπτά αργότερα για το 2-0 και να γέρνει την πλάστιγγα υπέρ των φιλοξενούμενων.

Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο ίδιος παίκτης στο 74ο λεπτό, πετυχαίνοντας χατ-τρικ και ολοκληρώνοντας μια μαγική βραδιά για τον ίδιο και την Λιντς στο Βίλα Παρκ.

CH:5 Αθλητικά Article Above News Feed Responsive 300X250 d:0x0 m: 300x250
CH:8 Αθλητικά Billboard Desktop 1000X100 d: 1000x100