Άδοξο ευρωπαϊκό τέλος για τον Ολυμπιακό

Πέμπτη, 27/10/2022 - 23:57

Κρίμα για αυτόν τον Ολυμπιακό.

Οι Πειραιώτες πραγματοποιώντας την πιο σοβαρή εμφάνισή τους στη σεζόν, ήρθαν 1-1 με τη Φράιμπουργκ στη Γερμανία, δεχόμενοι το γκολ της ισοφάρισης στο 93’, αλλά τους… ξέρανε η Ναντ με γκολ στο 95’ επικρατώντας 2-1 της Κάραμπγκ και έμειναν εκτός Ευρώπης.

Οι «ερυθρόλευκοι» άνοιξαν το σκορ με τον Ελ Αραμπί στο 17’, ενώ άγγιξαν το 0-2 στο 23’, με τον Μασούρα να χάνει το… άχαστο.

Στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι ανέβηκαν και μετά το 60’ πίεσαν αφόρρητα, με την ελληνική ομάδα να αντέχει μέχρι το 93’ (όταν και ισοφάρισε ο Κίμπλερ) ελέω του εξαιρετικού Πασχαλάκη, που είχε κατεβάσει ρολά μέχρι εκείνο το σημείο.

Με δέκα ολοκλήρωσε το ματς ο Ολυμπιακός λόγω της αποβολής του Μπα στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων.