Αδιόρθωτος Παναθηναϊκός, ηττήθηκε και από την Παρτίζαν στο ΟΑΚΑ

Πέμπτη, 3/11/2022 - 23:59

Μία ακόμα δύσκολη βραδιά για τον Παναθηναϊκό, στο ξεκίνημα της φετινής σεζόν στην Ευρωλίγκα.

Οι «πράσινοι» εμφάνισαν σε ακόμα ένα παιχνίδι τις δεδομένες αδυναμίες τους και πλήρωσαν την κάκιστη εικόνα τους στο πρώτο ημίχρονο κόντρα στην Παρτίζαν, γνωρίζοντας τελικά την ήττα με 91-89, παρά την εμφανή βελτίωσή τους στο δεύτερο μέρος της αναμέτρησης στο ΟΑΚΑ.

Η ομάδα του Ζέλικο Ομπράντοβιτς βρέθηκε να προηγείται μέχρι και με 18 πόντους στη δεύτερη περίοδο, με τον Παναθηναϊκό να αντιδρά και να ψαλιδίζει τη διαφορά στο δεύτερο μέρος, μειώνοντας στο καλάθι κατά τη διάρκεια του τέταρτου δεκαλέπτου. Ωστόσο, ο εντυπωσιακός Πάντερ υπέγραψε τη νίκη της Παρτίζαν, ολοκληρώνοντας το ματς με 29 πόντους και όντας καθοριστικός και στα τελευταία λεπτά του αγώνα.

Κορυφαίοι για τους νικητές οι Πάντερ (29π. με 6/8 τρίποντα) και Λεσόρ (double-double με 15π. και 11 ριμπάουντ) ενώ για τον Παναθηναϊκό ξεχώρισαν Γουόλτερς (17π), Μπέικον (17π) και Γουίλιαμς (14π 7 ριμπάουντ).

Τα δεκάλεπτα: 16-31, 41-54, 64-68, 89-91

*πηγή φωτογραφίας: sport-fm.gr